جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مرکز تجاری صنعت ساختمان ج. ا. ایران در عراق

بیانیه مدیر مرکز تخصصی صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

ایجاد فرصت‌های انحصاری صادرات و ارزآوری برای تولیدکنندگان

ناصر لعل‌نوری، مدیرعامل مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق گفت: تولیدکنندگان مصالح و تجهیزات ساختمانی معتبر کشورمان به کمک این مرکز می‌توانند به آسانی با سازندگان و تجار عراقی ارتباط برقرار کرده و قراردادهای صادراتی منعقد کنند.

وی افزود: هدف از راه‌اندازی این نخستین مرکز تخصصی، توسعه صادرات پایدار و ارزآوری کلان برای تولیدکنندگان داخلی است.

لعل‌نوری تأکید کرد: انتظار می‌رود تولیدکنندگان با حمایت از این مرکز، آن را به الگویی موفق در صادرات محصولات ساختمانی تبدیل کنند.

راه‌اندازی نخستین مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

شرکت توسعه ارتباطات بین‌المللی تجاری ارگ با بهره‌مندی از 20 سال تجربه، نخستین مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان را در عراق راه‌اندازی کرد.

این مرکز در نزدیکی مرز ایران و گمرک پرویزخان قرار دارد و هدف آن کمک به اشتغال‌زایی و تولید پایدار و صادرات مستمر برای تولیدکنندگان صنعت ساختمان ایران است.

مدیرعامل ارگ گفت: هدف ما ایجاد بستر مناسب برای تجارت مستقیم بین تولیدکنندگان ایرانی و تجار عراقی است تا قراردادهای تجاری بدون واسطه منعقد شود.

ضرورت توسعه صادرات محصولات ساختمانی ایران به عراق

لعل نوری درخصوص صادرات محصولات ساختمانی به عراق گفت: سهم ایران در این بازار نسبت به رقبای بین‌المللی چندان مطلوب نیست. عراق به دلیل نیاز به بازسازی پس از جنگ، در حال ساخت و ساز گسترده است. با توجه به مرز مشترک طولانی ایران و عراق، ضروری است سهم صادرات محصولات ساختمانی ایران به این کشور افزایش یابد.

وی افزود: باید هدفمندترین راهکارهای بازاریابی و فروش بین‌المللی را به کار گرفت تا صادرات پایدار و مستمر همراه با ارزآوری بالا برای تولیدکنندگان حاصل شود.

در پایان نیز خواستار همکاری تولیدکنندگان و مسئولان ذی‌ربط شد تا با برنامه‌ریزی صحیح بتوان سهم بازار صادرات محصولات ساختمانی ایران به عراق را افزایش داد.

این مرکز می‌تواند به افزایش صادرات مصالح، تجهیزات و خدمات فنی مهندسی صنعت ساختمان ایران به عراق کمک شایانی کند.

راه‌اندازی اولین مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

یک کارآفرین بخش خصوصی با اشاره به مشکلات صادرات محصولات ساختمانی به عراق، گفت: تولیدکنندگان برای دستیابی به بازارهای بین‌المللی با موانعی روبرو بودند. اما با راه‌اندازی اولین مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان در عراق، این مشکل برطرف شده‌است.

مدیرعامل این مرکز گفت: با بهره‌گیری از 20 سال تجربه در حوزه صادرات ساختمان، تحقیقات گسترده و صرف هزینه‌های زیاد، اقدام به راه‌اندازی این مرکز کرده‌ایم تا صادرات محصولات ساختمانی به عراق را تسهیل کنیم.

به گفته وی، این مرکز با ارائه خدمات تخصصی می‌تواند تحولی در تجارت و صادرات به عراق ایجاد کند.

رویداد‌ ، نشست در وبلاگ مرکز مطالعه کنید