مرکز تجاری تخصصی صنعت ساختمان ایران در عراق

با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران

صادرات سنگ به عراق

صادرات سنگ به عراق

صادرات سنگ به عراق توسط مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

سنگ پروژه های بزرگ در حال ساخت کشور عراق را تامین کنید

***پذیرش
تنها دو تولیدکننده,تنها دو تولیدکننده,تنها دو تولیدکننده
از هر صنف***

مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

مرکز توسعه صادرات ایران در کشور عراق اولین مرکز تخصصی جهت صادرات صنعت ساختمان می باشد که با توجه به موقعیت عالی این مرکز در کشور عراق می تواند حجم زیادی از تبادلات تجاری با کشور عراق را به خود اختصاص دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و هرگونه سوال درباره صادرات سنگ به عراق با شماره 09129533812 تماس حاصل فرمائید.

بهترین مزیت این مرکز نیمه انحصاری بودن آن برای هر صنف صنعت ساختمان می باشد که از هر صنف فقط 2 تولیدکننده می توانند حضور یابند و تولیدات خود را به سراسر کشور عراق عرضه نمایند.

برای ثبت نام جهت صادرات سنگ به عراق فرم زیر را تکمیل نمایید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

مزایای صادرات سنگ به عراق

مزایای همکاری با اولین مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق جهت صادرات سنگ به عراق به شرح زیر است:

 • همکاری با اولین مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق
 • فروش محصولات به دلار و ارزآوری فوق العاده برای تولیدکننده و کشور
 • همکاری با بزرگترین شبکه بازاریابی مویرگی عراق
 • دسترسی بسیار آسان جهت ترانزیت و حمل و نقل
 • قرار گرفتن مرکز در شهر کلار ، مهم ترین شهر تجاری عراق
 • نزدیک ترین شهر کردی نشین و جداکننده بخش عربی کردی عراق
 • انجام بازاریابی مویرگی و تخصصی برای مشارکت کنندگان و تولیدکنندگان محترم در عراق
 • یک سال مجوز تردد به عراق با وسیله شخصی
 • تدارک واگذاری انبار نزدیک این مرکز و یا در داخل مرز ایران قصر شیرین با مناسب ترین تعرفه
 • دارای مجوز رسمی از دولت ایران و عراق
 • دارای مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران
 • تعرفه ورودی بسیار مناسب جهت مشارکت تولیدکنندگان
 • بهره مندی از تخفیف های دولت ایران برای صادرکنندگان
 • و …

صادرات سنگ تراورتن به عراق از گمرک پرویزخان 

چرا صادرات به عراق برای ایران اهمیت دارد؟

صادرات سنگ به عراق چه مزایا و فرصت هایی برای کشور دارد؟

طبق آمار موجود ، شریکان تجاری و بین المللی اصلی عراق کشورهای ترکیه، ایران و آمریکا می باشند.

در حال حاضر نیاز به ارائه محصولات و خدمات زیرساختی عراق با توجه به چهار دهه درگیری با جنگ و تخریب بسیاری از زیرساخت ها و عدم تولید کافی، زمینه ساز تلاش بسیاری از کشورهای منطقه برای توسعه صادرات به این کشور است.

اما چه چیزی ایران را با گسترش صادرات خود به عراق متمایز می کند؟

وجود مواردی علاوه بر داشتن مرز مشترک با امکان ترانزیت زمینی و بازارهای مشترک ایران و عراق، تفاوتی در مبادلات تجاری ایران با عراق ایجاد کرده است.

در واقع ایجاد روابط تجاری بین دو کشور، تشابهات مذهبی و فرهنگی،روابط سیاسی کلان ایران و عراق، امکان سرمایه گذاری بلندمدت برای سرمایه گذاران، محبوبیت کالاهای باکیفیت ایرانی در این کشور را متمایز می کند. با توجه به این ویژگی های بی نظیر میتوان گفت که صادرات سنگ به عراق یکی از جذاب ترین کالاهایی میباشد که میتواند مدنظر تولیدکنندگان صنعت سنگ قرار گیرد.

جهت ثبت نام در مرکز و صادرات مصالح ساختمانی به عراق کلیک کنید.

چرا صادرات به عراق

عراق کشوری در همسایگی ایران است و همین نزدیکی بین این دو کشور از لحاظ جغرافیایی و داشتن مرز مشترک، فرصت‌های بسیاری را برای معاملات تجاری و سرمایه‌گذاری بین المللی بین دو کشور بوجود آورده است. به‌همین دلیل صادرات به این کشور می‌تواند با هزینه‌های کمتری در حمل‌ونقل و ترخیص کالا صورت پذیرد.
از طرفی عراق دارای چهار منطقه آزاد تجاری در بصره، نینوا، الانبار و سلیمانیه است. برحسب قانون سازمان مناطق آزاد، کالاهای وارداتی به این مناطق یا کالاهای صادراتی از آن مناطق از پرداخت هر نوع مالیات و عوارض معاف است، مگر کالاهایی که به داخل منطقه گمرکی وارد شوند. همچنین سرمایه، سود و درآمدهای ناشی از سرمایه گذاری در پروژه‌های این مناطق -مادامی‌که این پروژه‌ها پابرجا هستند، از پرداخت هرنوع مالیات و عوارض معاف می باشند.

یکی از بهترین مناطقی که برای تولیدکنندگان می تواند حائز اهمیت باشد ، منطقه کردستان عراق می باشد. در بین شهرهای کردستان عراق ، شهر کلار دارای موقعیت بسیار عالی از جهت جغرافیایی ، تجاری و بازاریابی می باشد. این شهر دو بخش عربی و کردی عراق را به هم متصل می کند و نقطه عطف تجار و بازرگانان عرب زبان و کرد زبان می باشد. مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق در شاهراه مرکزی این شهر واقع شده است که از جهت دسترسی در بهترین نقطه واقع شده است.

مراحل ثبت نام تولیدکنندگان

تولیدکنندگان محترم در اولین مرحله بایستی صلاحیت حضور در بازار عراق را داشته باشند. این صلاحیت به جهت توان تامین مصالح و تجهیزات ساختمانی به خصوص در حوزه صادرات سنگ به عراق بسیار حائز اهمیت است.پس  تولیدکنندگان محترم در اولین مرحله از همکاری باید تعهد تامین صددرصدی داشته باشند.

در مرحله بعد ، پس از مذاکرات اولیه با مرکز فرم ثبت نام توسط تولیدکنندگان محترم تکیمل و جهت بررسی صلاحیت مورد ارزیابی کارشناسان مرکز قرار خواهد گرفت. در این مرحله کارشناسان مرکز پس از تحقیقات لازمه صلاحیت شرکت های ثیت نام شده را از جهت اعتبار ، توان تامین ، تعهد پاسخگویی به مشتریان، خدمات پس از فروش و … مورد بررسی قرار می دهند.

پس از این مرحله با توجه به حالت انحصاری و نیمه انحصاری بودن حضور تولیدکنندگان در کشور عراق ، دو شرکت برگزیده جهت اتمام مراحل اداری شامل تضامین، قراردادها و سایر مراحل اداری به صورت حضوری یا انلاین با مرکز در ارتباط خواهند بود که در این زمان نصف هزینه سالانه جهت عقد قرارداد نهایی اخذ می گردد.

صادرکنندگان سنگ به عراق بایستی در تمام مراحل ثبت نام تمام قوانین مرکز را ملاحظه نموده و نسبت به انجام هر کدام در زمان مقرر تعهد داشته باشند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با صادرات

شرکت توسعه ارتباطات بین المللی تجاری ارگ