مرکز تجاری تخصصی صنعت ساختمان ایران در عراق

با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران

صادرات مصالح ساختمانی به عراق

جهت صادرات مصالح ساختمانی به عراق به جمع ما در کانال ایتا بپیوندید

افتخاری دیگر برای صنعت ساختمان ایران

راه اندازی اولین مرکز تخصصی صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

غرفه های نمایشگاه دائمی و سالانه در حال تجهیز هستند و شرکت های محترم می توانند جهت تجهیز و شوروم اختصاصی هماهنگی لازم را انجام دهند.

photo 2023 05 06 10 21 20
photo 2023 05 06 09 40 26
photo 2023 05 06 10 23 21
صادرات مصالح ساختمانی به عراق

صادرات مصالح ساختمانی به عراق توسط مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق
<< ایجاد قراردادهای کلان با پروژه های در حال ساخت عراق >>
مصالح و تجهیزات پروژه های بزرگ در حال ساخت کشور عراق را تامین کنید

تلفن تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر :

***پذیرش
تنها دو تولیدکننده,تنها دو تولیدکننده,تنها دو تولیدکننده
از هر صنف***

>>> لیست مصالح و تجهیزات مورد نیاز جهت مشارکت تولیدکنندگان برای صادرات به عراق<<<

صادرات مصالح ساختمانی به عراق

جهت کسب اطلاعات بیشتر و هرگونه سوال درباره صادرات مصالح ساختمانی به عراق با شماره 09129533812 تماس حاصل فرمائید.

مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

مرکز توسعه صادرات ایران در کشور عراق اولین مرکز صادرات مصالح ساختمانی به عراق می باشد که با توجه به موقعیت عالی این مرکز می تواند حجم زیادی از تبادلات تجاری با کشور عراق را به خود اختصاص دهد و از این بهترین فرصت برای مشارکت تولیدکنندگان می باشد تا بتوانند جهت صادرات مصالح ساختمانی به عراق اقدام نمایند.

پذیرش و ثبت نام جهت صادرات کالاهای تولیدکنندگان محترم محدود می باشد و از هر صنف تنها دوتولیدکننده معتبر گزینش خواهند شد.

بهترین مزیت این مرکز نیمه انحصاری بودن آن برای هر صنف صنعت ساختمان می باشد که از هر صنف فقط 2 تولیدکننده می توانند حضور یابند و تولیدات خود را به سراسر کشور عراق عرضه نمایند.

جهت صادرات مصالح ساختمانی به عراق و کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

صادرات مصالح ساختمانی به عراق

مزایای مرکز جهت صادرات مصالح ساختمانی به عراق

1- اولین مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

2- دارای مجوز رسمی از دولت ایران و عراق

3- دارای مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران

4- تعرفه ورودی بسیار مناسب جهت مشارکت تولیدکنندگان

5- بهره مندی از تخفیف های دولت ایران برای صادرکنندگان

6- فروش محصولات به دلار و ارزآوری فوق العاده برای تولیدکننده و کشور

7- نزدیک مرز ایران و عراق و در مجاورت گمرک پرویزخان

8- دسترسی بسیار آسان جهت ترانزیت و حمل و نقل

9- قرار گرفتن مرکز در شهر کلار ، مهم ترین شهر تجاری عراق

10- نزدیک ترین شهر کردی نشین و جداکننده بخش عربی کردی عراق

11- انجام بازاریابی مویرگی و تخصصی برای مشارکت کنندگان و تولیدکنندگان محترم در عراق

12- یک سال مجوز تردد به عراق با وسیله شخصی

13- تدارک واگذاری انبار نزدیک این مرکز و یا در داخل مرز ایران قصر شیرین با مناسب ترین تعرفه

و …

بیشتر بخوانید : نمایشگاه صنعت ساختمان

صادرات مصالح ساختمانی به عراق از مرز پرویزخان 

یکی از مهمترین دلایل انتخاب مکان این مرکز، مجاورت در بزرگترین پایانه صادراتی کشور(گمرک پرویزخان) است که می تواند بهترین فرصت را برای تجارت آسان و نظارت مستقیم مرکز در صادرات محصولات مرغوب صنعت ساختمان ایران به کشور عراق ایفا نماید.

قابل ذکر است فاصله شهر کلار تا مرز ایران (گمرک پرویز خان) 20 دقیقه ، حدود 25 کیلومتر می باشد.

صادرات مصالح ساختمانی به عراق از این مرز می تواند برای تولیدکنندگان محترم بسیار حائز اهمیت باشد. یکی از این موارد نزدیکی این گمرک با شهر کلار عراق می باشد که در نزدیک ترین موقعیت به مرز ایران و عراق است. شهر تجاری ” کلار” در شاهراه اصلی جنوب اقلیم کردستان در جاده ابریشم قرار دارد و نقطه اتصال منطقه کردی به عربی کشور عراق را ایجاد می کند. و نزدیک ترین شهر کردی نشین به مرز ایران است.

عراق کشوری است که طولانی ترین مرز خاکی را با کشورمان دارد. به نحوی که از شمال غرب کشور تا مناطق جنوبی را در برمی گیرد. همین مساله مهمترین دلیل جذابیت صادرات به عراق برای تجار و تولیدکنندگان ایرانی است.
رابطه ایران و عراق در صد سال اخیر فرازونشیب های زیادی را به خود دیده، اما میتوان ادعا کرد که در حال حاضر بهترین روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی را با یکدیگر دارند.
برای اثبات این ادعا تنها کافی است بدانیم که بیشترین میزان صادرات کشورمان به این همسایه غربی است. این مساله نشان از مزیت بالای سود صادرات به عراق دارد.

جهت ثبت نام در مرکز و صادرات مصالح ساختمانی به عراق کلیک کنید.

مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق

سهم صادرات به عراق از مرز پرویزخان 

صادرات مصالح ساختمانی به عراق با توجه به حضور کمرنگ دیگر کشورها فرصت بسیار عالی و جذابی برای صادرکنندگان مصالح ساختمانی می باشد.

مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین، بزرگترین شاهراه اقتصادی ایران و قلب تپنده صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق است که این روزها حجم مبادلات تجاری و مرزی در این گذرگاه بین‌المللی به اوج خود رسیده است.

سهم مرز پرویزخان از صادرات یک میلیارد دلاری به عراق ۷۰۰میلیون دلار است که این میزان از ابتدای سال 1400 تا پایان دی ماه 1400 (۱۰ ماه) حدود 2 میلیون تُن کالا از این مرز رسمی به عراق صادر شده است.

شما می توانید با صادرات مصالح ساختمانی به عراق بخشی از این تبادلات عظیم مالی و تجاری در کشور عراق باشید.

این پایانه مرزی تنها پایانه ای بود که در ایام اوج کرونا به فعالیت خود ادامه داد و تعطیل نشد.

مرکز توسعه صادرات ایران در کشور عراق توانسته است جهت صادرات مصالح ساختمانی به عراق تمامی زمینه ها و شرایط لازم ، اعم از مجوزهای دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق را اخذ نماید تا تولیدکنندگان محترم بتوانند بدون دغدغه خاصی تولیدات خود را در این کشور ارائه و به مشتریان ثابت عراقی ارائه نمایند.

با توجه به ارزش بالای تجارت در کشور عراق این فرصت گرانبها در اختیار شما تولیدکنندگان قرار گرفته است تا بتوانید محصولات ساختمانی و تولیدات خود را در اقلیم کردستان عراق و کشور عراق عرضه نمایید.

بهترین کشورها برای صادرات مصالح ساختمانی

خوشبختانه ایران هیچ کمبود و نگرانی در زمینه تامین مواد اولیه صنعت ساختمان ندارد. همچنین این کشور بیش از دو برابر تقاضای داخلی برای اقلام مهمی مانند فولاد، سیمان و کاشی و سرامیک تولید دارد.

این پتانسیل در صنعت ساختمان فرصت های زیادی را برای تجار ایرانی برای صادرات مصالح ساختمانی باز می کند.

این پتانسیل در صنعت ساختمان فرصت های زیادی را برای تجار و بازرگانان ایرانی برای صادرات مصالح ساختمانی خصوصا صادرات مصالح ساختمانی به عراق که کشور همسایه و هم مرز ما می باشد را باز می کند.محصولات ایرانی با محصولات باکیفیت می تواند کمک زیادی به رونق و آبادانی کشور کند.

طبق بررسی های دقیق صورت گرفته طی دو سال گذشته ، بهترین کشورها برای صادرات مصالح ساختمانی کشورهای همسایه ما می باشند که دارای روابط سیاسی مناسبی با جمهوری اسلامی ایران دارند.

این کشورها عبارتند از : عراق ، عمان ، پاکستان ، افغانستان ، یمن ، سوریه ، امارات ، قطر ، گرجستان ، تاجیکستان

همچنین از کشورهای اروپایی که با کشورمان روابط سیاسی مطلوبی دارد و دارای مرز آبی نیز هستیم می توان به کشور پهناور روسیه اشاره کرد.

لازم به ذکر است کشور های ذکر شده اهداف آینده این مرکز می باشند که پس از پروژه نخستین مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق ، جزو اهداف بعدی ما بوده که برای شروع صادرات به این کشورها برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است و پس از کشور عراق وارد پروسه اجرایی می شود.

سال گذشته ده میلیارد دلار در صنایع معدنی صادرات انجام  شد. قابل توجه است که از این حجم صادرات حدود هفت میلیارد دلار به صادرات مصالح ساختمانی اختصاص یافت که این میزان قابل توجهی از صادرات این حوزه را نشان می هد.

در حال حاضر کشور عزیزمان ایران، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فولاد در دنیا و منطقه می باشد که صادرات قابل توجهی در این بخش وجود دارد.

در سایر صنایع وابسته به صنعت ساختمان نظیر حوزه صادرات شیشه و کاشی و سرامیک نیز با وجود کاهش واردات سنگ، ایران جزو صادرکنندگان مهم است

چرا صادرات مصالح ساختمانی به عراق ؟

حال باید بررسی کنیم که چرا صادرات مصالح ساختمانی به عراق حائز اهمیت است. باید این را دانست که کشور عراق یک کشور صرفا مصرف کننده است و اقتصاد آن شدیدا وابسته به نفت می باشد و در بین کشور های منطقه یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان واردات را انجام می دهد. 

از طرفی با توجه به جنگ داعش در این کشور و خرابی های زیر بنایی که برای این کشور بوجود آمده است نیاز مبرم برای ساخت و ساز در این کشور وجود دارد که برخی از کشورها در این زمینه پیش قدم شده اند . لکن با توجه به هزینه های اولیه مصالح ساختمانی در برخی کشورها نظیر روسیه ، ترکیه ، امارات و… صادرات مصالح ساختمانی به عراق برای تولیدکنندگان ایرانی بسیار به صرفه و سودآور می باشد .

با توجه به تفاوت ارزش پول ملی کشور ایران و عراق ، تولید به ریال و فروش به دلار می تواند عامل بسیار موثر و محرکی جهت صادرات به عراق باشد.

عمده ترین صادرکنندگان کالا به عراق

عمده‌ ترین صادرکنندگان کالا به عراق به ترتیب کشورترکیه در مقام اول و پس از آن چین، ایران، آمریکا و کره جنوبی هستند و ایران ازعمده ترین تامین کنندگان سیمان برای عراق می باشد که این کالا در صدر کالاهای صادراتی به این کشور از سوی ایران قرار دارد.میانگین تعرفه های گمرکی عراق در کل محصولات صفر تا پنج درصد است.

نیاز بازار عراق به سیمان سالانه 30 میلیون تن می باشد و کارخانه های سیمان این کشور می توانند 20 میلیون تن از این نیاز را تامین نمایند و 10 میلیون تن دیگر باید از سایر کشورها صادر شود.

در ایران بیشترین کالای صادراتی به عراق طی سال گذشته سیمان بوده که 8 میلیون تن صادرگردیده است و نیز 60 درصد سیمان تولید شده درایران به منظور صادرات به عراق تولید می شود.

با توجه به آمار رسمی کالاهای صادراتی به عراق، قابل توجه است که بیشترین میزان صادرات از آن گروه مصالح و تجهیزات ساختمانی می باشد. از این رو صادرات مصالح ساختمانی به عراق برای کشور عزیزمان بسیار مهم است. چرا که صادرات مصالح ساختمانی با توجه به حجم عظیم ساخت و ساز در کشور عراق میتواند ارزآوری کلانی برای کشورمان در پی داشته باشد و در نتیجه موجب رونق اقتصاد کشور خواهد شد.

صادرات مصالح ساختمانی به عراق

برخی از سوالات تولیدکنندگان

یکی از مهم ترین عواملی که میتواند برای تولیدکنندگان دغدغه ایجاد نماید این موضوع است که حال بعد از حضور در عراق چطور بایست بازاریابی انجام داد ؟

چطور می توان با سازندگان پروژه های عراق ارتباط گرفت؟

چطور می توان با مدیران پروژه ها ارتباط گرفت و وارد همکاری شد؟

با توجه به تفاوت زبان و گویش چطور می توان با آنان مشتری های عراقی قرارداد بست و وارد همکاری شد؟

حال به این سوالات شما تولیدکنندگان پاسخ می دهیم.

یکی از مهم ترین و جذاب ترین مزیت های مرکز این است که برای تولیدکنندگان شبکه بازاریابی گسترده ای از افراد بومی عراق تدارک دیده شده است که به زبان عربی و کردی برای تولیدکنندگان بازاریابی انجام می دهند و شما تولیدکنندگان محترم اصلا دغدغه فروش در عراق را نخواهید داشت . هدف این مرکز در صادرات مصالح ساختمانی به عراق این است که شما تولیدکننده محترم تمرکز خود را بر روی تولید و تامین کالا قرار دهید تا بتوانید با کیفیت ترین محصولات را در بازار عراق عرضه کنید و باعث سربلندی و افتخار کشور عزیزمان ایران باشید .

مزایای صادرات به عراق

اهمیت بازار عراق برای بازرگانان ایرانی از چند جهت قابل وصف است. جمعیت عراق اکثرا مسلمان هستند . به دلیل محرومیت سی ساله‌ای که با کنار رفتن صدام حسین به اتمام رسیده، حالا در مردم عراق نوعی حسرت توام با حرص برای خرید و مصرف کالاهایی که از داشتن آنها محروم بوده‌اند به وجود آمده است. حتی پس از کنار رفتن حزب بعث ، این کشور به طور گسترده ای درگیر جنگ با داعش شد. همین جنگ ها برای این کشور ویرانی هایی را به بار آورده است که نیازمند بازسازی و حمایت کشور عزیزمان ایران می باشد. در حال حاضر و با توجه به اتمام فعالیت های خصومت طلبانه گروه ها و احزاب سیاسی داخلی و خارجی عراق ، امنیت نسبی خوبی در این کشور حکم فرما شده است و فضا برای حضور پر قدرت تولیدکنندگان صنعت ساختمان ایران و رقابت با سایر کشور های حاضر در بازار ساخت و ساز عراق فراهم گشته است. ایران با وجود مرز زمینی بسیار خوبی که با این کشور دارد می‌تواند سودهای بسیار کلانی از صادرات به عراق بدست آورد.مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در کشور عراق با هدف تقویت و آسان‌کردن فرآیند صادرات به عراق پا به این عرصه گذاشته است و آماده است تا بهترین تولیدکنندگان صنعت ساختمان ایران را به کشور عراق و پروژه های بزرگ در حال ساخت این کشور معرفی نماید.

شرکای تجاری عراق در صادرات

طبق اخرین آمارهای رسمی کشورهای چین ، امریکا ، ترکیه و ایران جزو بزرگترین شرکای تجاری عراق در حوزه صادرات کابا به این کشور می باشند. بین این کشورها بجز ایران و ترکیه ، دو کشور دیگر با عراق مرز ندارند. این رو این فرصت گران بها برای تولیدکنندگان محترم صنعت ساختمان فراهم گشته تا بتوانند به راحت ترین شکل ممکن، کالاهای خود را از مرز پرویز خان به کشور عراق صادر نمایند. 

همچنین مراودات و روابط سیاسی ایران و عراق به دلیل همسو بودن سیاست‌گذاری‌های کلان دو کشور نسبت به کشور ترکیه و همچنین تجازت دلاری در این کشور ، می‌تواند فرصت دادوستد را بیش از حد قابل توجه کند . 

در این مرکز بسیاری از خدمات تخصصی پس از مشارکت تولیدکنندگان ارائه خواهد شد که در زمینه خود بی نظیر می باشد. یکی از مهم ترین خدمات این مرکز بازاریابی تخصصی کالاهای شما تولیدکنندگان توسط افراد بومی و متخصص عراقی می باشد که به دو زبان کردی و عربی این فعالیت را انجام می دهند.

مزایای همکاری با مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان

بدون شک مهم ترین دغدغه تولیدکنندگان مصالح و تجهیزات ساختمانی صادرات بدون واسطه و ارتباط مستقیم با سازندگان کشور عراق می باشد. این مرکز با بهره گیری از سابقه 20 ساله خود در عرصه صنعت ساختمان توانسته است با همکاری دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور عراق پس از اخذ مجوزهای لازمه و همچنین با مساعدت وزارت خارجه، اولین مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در کشور عراق را راه اندازی نماید.

با همکاری مرکز توسعه صادرات صنعت ساختمان جهت صادرات مصالح ساختمانی به عراق می توانید با خیال آسوده به فکر تولید جنس با کیفیت باشید. با افتتاح این مرکز در کشور عراق بزرگترین شبکه بازاریابی مویرگی در عراق شروع به فعالیت نموده تا بتواند محصولات و اجناس با کیفیت شما را به سازندگان و عمده فروشان عراقی عرضه نماید.

بازاریابان این مرکز به دو زبان عربی و کوردی سورانی مسلط هستند و با عشیره ها و قبایل عراق آشنا می باشند . از این رو می توان گفت که این شبکه بازاریابی اولین و بزرگترین شبکه مویرگی بازاریابی در سراسر عراق می باشد که جهت معرفی و فروش بی واسطه فعال خواهد بود. 

شرکت توسعه ارتباطات بین المللی تجاری ارگ