مرکز تجاری تخصصی صنعت ساختمان ایران در عراق

با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران

صادرات حدود ۲ میلیون تُن کالا از گمرک پرویزخان

حدود ۲ میلیون تُن کالا از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر شد

گمرک پرویزخان

مدیرکل گمرک مرز رسمی پرویزخان گفت: از ابتدای سال 1400 تا پایان دی ماه 1400 (۱۰ ماه) در مجموع حدود 2 میلیون تُن کالا از این مرز رسمی به عراق صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا، قاسم مطلبی با تبریک ایام مبارک دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران افزود: ارزش کالا‌های صادر شده در مجموع به میزان ۸۰۵ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۸۱۰ دلار است که در قالب ۳۶ هزار و ۹۷۲ اظهارنامه بوده است.

وی اظهار داشت: عمده کالا‌های صادر شده از این مرز رسمی به عراق میوه و تره بار، کاشی و میلگرد بوده که در مجموع با ۷۶ هزار و ۴۱۱ دستگاه کامیون حمل و بارگیری شده است.

 ایشان یادآور شد: با توجه به تعطیلی سایر مرز‌های کشور با عراق به دلیل کرونا در سال ۹۹ و هدایت کامیون‌های صادراتی سایر مرز‌ها به مرز پرویزخان این مرز حجم بسیار بالایی از صادرات را از نظر وزنی و چه ارزی به همراه داشت.

وی اضافه کرد: مرز رسمی پرویزخان در سال گذشته که بیشتر مرز‌های ۱۲گانه با عراق به خاطر کرونا تعطیل شده بود نه تنها حتی یک روز هم تعطیل نشد بلکه پذیرای کامیون‌های صادراتی سایر مرز‌های کشور نیز بود.

مطلبی با اشاره به اهمیت مرز رسمی پرویزخان و جایگاه این مرز بین المللی، ادامه داد: امسال تاکنون نیز در مجموع مرز رسمی پرویزخان در میان سایر مرز‌های کشور در جایگاه نخست صادرات به عراق قرار دارد و این مرهون فعالیت شبانه روزی فعالان اقتصادی در مرز از تجار و تولید کنندگان تا کارکنان و پرسنل گمرک و سایر نهاد‌ها و ادارات هم سو با مجموعه‌ی گمرک و نیرو‌های مسلح در مرز است که در چنین شرایط اقتصادی و وجود تحریم‌های ظالمانه برای رونق کشور سخت کوشانه در تلاش هستند.

شرکت توسعه ارتباطات بین المللی تجاری ارگ